عراق به دنبال افزایش تولید از میادین مشترک مرزی نفت و گاز این کشور با ایران، کویت ، عربستان و سوریه

هفته سوم آذر1401 خانه گاز ایران   

به گفته «علی جاسم حمود»، مدیر شرکت اکتشاف نفت عراق، این شرکت از سه پروژه از جمله یک پروژه استراتژیک برای افزایش ذخایر نفت و گاز این کشور در مرزهای ایران، کویت، سوریه و عربستان سعودی پرده برداشت.

به گفته «علی جاسم حمود»، مدیر شرکت اکتشاف نفت عراق، این شرکت از سه پروژه از جمله یک پروژه استراتژیک برای افزایش ذخایر نفت و گاز این کشور در مرزهای ایران، کویت، سوریه و عربستان سعودی پرده برداشت. وی با بیان اینکه عملیات حفاری اکتشافی کمک قابل توجهی به افزایش ذخایر نفت و گاز خواهد کرد، گفت: این شرکت برای جلوگیری از موانع در اجرای پروژه‌ها نیاز به افزایش بودجه دارد. حمود گفت که پروژه توسعه میدان آرتاوی در مرحله مذاکره مقدماتی با شرکت توتال انرژی فرانسه است، در حالی که پروژه دیگری با شرکت سینوتک چین برای انجام بررسی از بخش خشکی در منطقه خلیج فارس است.

پربازدیدترین خبرها

ارتباط با ما

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک
ملت، کوچه شهید سلطالی، شماره ۶۵

تلفن: ۶۰-۲۲۰۲۹۳۵۱

info@gashouse.ir :پست الکترونیک

لینک های مرتبط

وزارت نفت

شرکت ملی گاز ایران

شرکت ملی نفت ایران

موسسه مطالعات بین المللی انرژیخانه مطالعات راهبردی گاز به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی برای پاسخ گویی به نیازهای مطالعالی، پژوهشی و تحقیقاتی شرکت ملی گاز ایران در حوزه مطالعات راهبردی در اسفند ماه سال ۱۴۰۰ تأسیس و افتتاح شد.